Przerwa świąteczna trwa od 14 kwietnia do 19 kwietnia 2022r.
wielkanoc 2022 obrazek

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzy:
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Szkoły Sióstr Zmartwychwstanek
Lista dzieci przyjętych do klasy I na rok szkolny 2022/2023 znajduje się w gablocie przy wejściu do szkoły. Bardzo proszę Rodziców o indywidulalne spotkanie z Siostrą Dyrektor w celu uzupełnienia pozostałej dokumentacji w terminie 20.04.2022 - 13.05.2022.
Obudziła się wiosna tu i tam,
rozrzuciła kwiatki wszędzie nam.
Łąki kaczeńcami ozdobiła a nad polami się zastanowiła.
Kiedy świat cały malowała skowronka w polu ujrzała.
Piosenkę z nim zanuciła i gniazdo w trawie uwiła.

wiosna

Pierwszy dzień wiosny nasi uczniowie spędzali w różny sposób.
Zapraszamy do galeri zdjęć: klasa Ia, klasa Ib, klasa IVa,  klasa VI. 
numer-ruchomy-obrazek-0202
18 marca  w naszej szkole w ramach tygodnia matematycznego odbyły się matematyczne zmagania. Uczniowie rywalizowali bardzo dobrze bawiąc się przy stanowiskach matematycznych. Mogli w niecodzienny sposób sprawdzić swoją wiedzę matematyczną, umiejętności oraz wykorzystać logiczne myślenie. Zapraszamy do galerii zdjęć. 

matematyka.jpg
Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania - Szkolne Blogi
Uczniowie klasy I a i I b   przygotowali „zdrowe śniadanie”. Dzieciaki przyniosły m.in. sałatę, paprykę, ogórki, pomidory, jajka, twarożek i wiele innych smakołyków, z których zrobiły pyszne, pożywne i zdrowe kanapki. „Zdrowe śniadanie” było dla nich zabawą i nauczyło ich, jak ważne jest codzienne zdrowe śniadanie. Wierzymy, że nasi uczniowie będą pamiętać, że „śniadanie” to najważniejszy posiłek dnia, dzięki czemu mają energię do nauki i zabawy. To był zdecydowanie udany dzień na promocję zdrowia w naszej szkole. Zapraszamy do galerii zdjęć: śniadanie klasy I a, śniadanie klasy I b.
17 marca w klasie 4b odbył się Turniej Kostki Rubika. Trzech chłopców:Robert, Olek i Janek walczyło o tytuł mistrza. Cała trójka wykazała się niezwykłym talentem, precyzją i zręcznością. Widzowie z zapartym tchem podziwiali poczynania zawodników. Turniej bardzo sprawnie i profesjonalnie poprowadzili Karol i Błażej. Zapraszamy do galerii zdjęć. 

konkurs
8 marca to bardzo wielkie święto w Polsce. W tym dniu panowie mogą się wykazać, zapewniając swoim paniom drobną niespodziankę w postaci drobnego upominku, kwiatów lub wymyślnej kolacji. Dzień Kobiet obchodzony jest od ponad 100 lat. Z tej okazji wszystcy panowie i Ci duzi i Ci mali chcą złożyć wszystkim paniom życzenia. 

dzien kobiet
Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!
Taki dzień raz się w roku zdarza,
gdy 8 Marca z gwarem wiosny
wytryśnie z kartek kalendarza.
Tak, to wspaniałe, wielkie Święto,
więc śpieszą chłopcy i panowie
z bukietem życzeń w barwach kwiatów –
Uśmiechnąć się do Wszystkich Kobiet.
                                                                                                   M. Pawlikowska-Jasnorzewska Święto Kobiet

Zapraszam do galerii zdjęć: klasa trzecia, klasa szósta
W drugim tygodniu ferii zimowych tj. od 21 do 25 lutego 2022r. nasza Szkoła zorganizowała grupowe wejście na lodowisko przy ul. Boya Żeleńskiego. W godzinach od 11.00 do 12.00 można było z niego skorzystać wypożyczając łyżwy lub jeździć na swoich. Nasi uczniowie wraz z opiekunami codziennie, bardzo liczne stawiali się na tafli lodowiska. Dzięki jeździe na łyżwach dzieci pogłębiły swoje relacje z rówieśnikami, dotleniły organizm oraz aktywnie spędziły czas.
lyzwa-ruchomy-obrazek-0001

Zapraszamy do galerii zdjęć. 

W naszej szkole przed feriami odbyły się bale karnawałowe.

Bal karnawałowy

Zapraszamy do galerii zdjęć. 
Klasa 1a
Klasa 1b
Klasa 3
Klasa 4a

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2015 Gimnazjum Sióstr Zmartwychwstanek w Częstochowie
Projekt i wykonanie: PROPERART